image

Roll-up doskonale sprawdza się jako narzędzie reklamowe.

Roll-up doskonale sprawdza się jako narzędzie reklamowe.

Roll-up to idealne rozwiązanie reklamowe, które sprawdza się przede wszystkim na różnych targach czy witrynach sklepowych. Jest to świetne rozwiązanie, na które decyduje się ogromna liczba firm. Rollup to inaczej stojak na reklamę, który składa się ze stelaża oraz grafiki na nim umieszczonej. Jego montaż jest bardzo prosty co pozwala nam na jego transport w dowolne miejsce. Obecnie są one są dostępne w szerokiej gamie stylów i struktur, oferując bogaty wybór dla odbiorców.

Jego podstawową zaleta jest to, że przyciągają uwagę klientów. Możemy na nim zamieścić każdą informację, między innymi logo, dane firmy oraz krótki opis czy grafikę. Każdy zamawiający tego typu reklamę, może również sam wybrać jej rozmiar. Aby roll-up godnie reprezentował naszą firmę powinniśmy pamiętać o odpowiedniej rozdzielczości pliku. Dzięki temu będzie on czytelny i wyraźny.

Roll-up’y najczęściej wykonywane są z aluminium, rzadziej spotykane są te metalowe. Wybór zależy od miejsca gdzie baner ma się znajdować. Oczywiście, jeśli jest to pomieszczenie to w zupełności wystarczy nam ten aluminiowy. Jeśli jednak chcemy postawić go na dworze to raczej zdecydujemy się na ten metalowy. Będzie on cięższy i nie będziemy martwic się o to, że na przykład wiatr go zmiecie. Oprócz stelaża, na roll-up składa się także kaseta z mechanizmem umożliwiającym rozsuwanie i zasuwanie grafiki jaką stworzymy. Obecnie ich producenci oferują nam także gratisowo torby z raczkami do przewożenia ich.

Warto jest się również zastanowić nad tym jak długo będziemy z takiego banera korzystali. Jeśli będzie on używany tylko kilka razy to warto jest postawić na bardzo ekonomiczne i tanie rozwiązanie. Ekonomiczne Roll-upy spełniają swoje zadanie jako produkt do jednorazowych prezentacji lub maksymalnie kilkukrotnego użycia. Jeśli natomiast chcemy korzystać z niego przez bardzo długi czas to warto zdecydować się na te typu Premium lub Elegance. Te z kolei posiadają gwarancje. Możemy również zdecydować się na roll-up’y dwustronne.

Musimy zwrócić uwagę także na materiał wykorzystany do grafiki. Obecnie na rynku najbardziej popularne materiały to polipropylen oraz specjalny baner do rollupów. Jeśli chodzi o papier i laminat nasz produkt narażony jest na działanie warunków atmosferycznych co może prowadzić do zwijania się boków prezentowanej powierzchni.Jesli natomiast chodzi o specajlny materiał do banerów to posiada on wiele zalet: jest odporny na warunki atmosferyczne i nie rysuje się przy zwijaniu i rozwijaniu. Jest także bezpieczny dla użytkownika, nie posiada bowiem twardych, ostrych brzegów, jest bardzo odporny.

Roll-up’y zamawia się w drukarni, gdzie musimy podać jego rozmiar, kolorystykę oraz papier, na którym chcemy umieścić naszą grafikę. Jeśli nie jesteśmy pewni jaki będzie odpowiedni, warto jest skonsultować się z firma, która ma go dla nas wykonać. Pomoże nam to uniknąć dodatkowych kosztów poprawy, a baner będzie  lekki, łatwy w obsłudze i elegancki.