image

Banery reklamowe

Banery reklamowe – idealny sposób na reklamę twojej firmy

Banery czy bilbordy są bardzo często wykorzystywane przez firmy jako reklamy. Są one skuteczne i uniwersalne, a dodatkowo lekkie, łatwe do demontażu, a także wygodne do transportowania. Można je zamontować na ścianach i bramach. To właśnie dzięki odpowiedniej promocji możliwe jest zdobycie szerokiego grona potencjalnych klientów i zaprezentowanie im oferty swoich produktów i usług.

Rodzaje banerów

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów banerów. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę zastosowanie. W zależności od planowanego miejsca i sposobu ekspozycji oraz jej czasu możemy wybierać pomiędzy materiałami o różnych właściwościach:  bardziej lub mniej elastycznymi,  przepuszczającymi światło i je blokującymi, a nawet „święcącymi” w ciemności. Do wyboru mamy:

Znając wszystkie zalety banerów reklamowych, możemy sobie zadać pytanie, czy posiadają one jakieś wady. Pierwszą z nich jest jego wielkość. Otóż decydując się na tego typu reklamę musimy zaplanować gdzie ją umieścimy. Po drugie, aby nasz baner miał oczekiwany efekt konieczne jest znalezienie odpowiedniego grafika, co mimo szerokiego rynku jest bardzo trudne. A jeśli chcemy stworzyć ciekawy i przyciągający oko baner internetowy, zatrudnijmy w tym celu specjalistów. Zaprojektowany baner przez odpowiedniego grafika na pewno wykaże się bardzo dużym wkładem pracy i skutecznością jakiej od niego oczekujemy, ponieważ posiada on odpowiednią wiedzę w tej dziedzinie.  Niektórzy graficy oferują nam także druk i montaż wykonanego banera, w ramach promocji lub rabatu.

Pamiętajmy też, że baner reklamowy musi zachęcać klientów do zapoznania się z naszą ofertą. Nie musi tylko ładnie wyglądać, ale zawierać informacje krótkie i treściwe, tak by przekonać potencjalnego klienta do zapoznają się szerzej z naszą ofertą. Jeśli natomiast będzie on zbyt nachalny czy będzie zawierał sam tekst, to możemy być pewni, że przyniesie on odwrotny skutek od oczekiwanego.

Odpowiadając sobie na pytanie czy baner reklamowy jest dobrym rozwiązaniem dla reklamy firmy- odpowiadamy TAK! Nic tak nie zwróci uwagi klienta jak duża przejrzysta reklama. Ludzie przechodząc obok  niego mimochodem mają możliwość zapoznania się z nim. Istnieje więc duża szansa, że skorzystają z oferty jaką im przedstawimy.